Zbiorowa wystawa fotografii Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego
Piątek 6 stycznia 2012r.
Wystawa, którą do 29 stycznia oglądać możemy w galerii w Ratuszu jednocześnie zamyka obchody pięćdziesięciolecia istnienia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego jak i prezentuje aktualny poziom fotograficzny Towarzystwa.

Od początku roku 2011 – zaraz po „Zabytkach” zgodnie z zamierzeniem prezesa Orłowskiego mogliśmy oglądać wystawy praktycznie wyłącznie członków ZTF-u. Miało to na celu pokazanie i przybliżenie twórczości Towarzystwa, a kończąca obchody wystawa zbiorowa prace także tych, którzy nie pokazywali się indywidualnie.

Dzisiaj po raz kolejny poszedłem obejrzeć wystawę i mogę przyznać, że nie jest źle. Naturalnie, trudno od wystawy zbiorowej, nieposiadającej wiodącego tematu oczekiwać wiele. Najwięcej do życzenia pozostawia jednak nie jakość prac, a ilość członków Towarzystwa pokazujących swoje fotografie. W galerii możemy oglądać ich znacznie mniej niż połowę, a lista na stronie „zetteefu” jest dosyć długa!
Fotograficznie jest to swego rodzaju przekrój tego czym się aktualnie zajmują ludzie w Towarzystwie. Nie chcę tym razem recenzować całej ekspozycji, ani zwracać uwagi na konkretne prace czy autorów, choć oczywiście mam swoich faworytów.

Myślę, że zarówno wystawy indywidualne, jak i ta wystawa zbiorowa świetnie podsumowują to co dzieje się w Zamojskim Towarzystwie Fotograficznym. Z jednej strony pokazując to nad czym trzeba popracować, a z drugiej uspokajając i dając nadzieję – a co z tego wyniknie? Zobaczymy w przyszłości…

Tekst i zdjęcia: Wojciech KapuścińskiZamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..