II edycja warsztatów dla dorosłych!
Czwartek 26 lipca 2018r.
W kwietniu br. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zorganizowało II edycję warsztatów fotograficznych dla dorosłych.
Staraliśmy się wyciągnąć wnioski z ubiegłego roku i usprawnić całość organizacji. Czy nam się udało? Mamy nadzieję!
Pierwsza zmiana dotyczyła (niestety) liczebności kursu. Jak to mówią: "z kamizelki rękawów nie urwiesz", a więc aby komfort był większy oraz abyśmy mogli lepiej dotrzeć do każdego uczestnika, grupa musiała być mniej liczna.
Druga kwestia dotyczyła rozbicia zajęć nie na trzy, jak w zeszłym roku, a na dwa dni. Dorosłym, a co za tym idzie, (najczęściej) pracującym i mającym obowiązki rodzinne ludziom, łatwiej wygospodarować dwa, a nie trzy weekendy wolne w ciągu miesiąca - no i praca domowa była zadana raz, a nie dwa! Pierwszego dnia gościł nas niezawodny "Okrąglak" - za co śliczne dzięki, a drugiego dnia równie niezawodna "Tamiga" - także pięknie dziękujemy!
Ostatnia zmiana, również na lepsze, to obecność modelki podczas zajęć praktycznych drugiego dnia.
O programie kursu nie będę się rozpisywał - ale to raczej oczywiste, że od zasadniczych kwestii technicznych, podstawowych pojęć, poprzez ustawienia aparatu, kompozycję i ekspozycję, a następnie kierunki fotograficzne i nawet obróbkę, przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Wzorem ubiegłego roku odbył się "sprawdzian"! Test z wiedzy, którą staraliśmy się jak najlepiej potrafimy przekazać miał formę quizu. Fotograficzna rywalizacja bardzo podobała się uczestnikom kursu - mamy nadzieję, że nagrody również!
Znowu się napracowaliśmy, ale ponownie - było warto! Niezwykle sympatycznie spędziliśmy ten czas. Raz jeszcze poznaliśmy fantastycznych ludzi i mamy nadzieję, że tak jak rok temu, część z nich zostanie już wkrótce naszymi kolegami z ZTF-u!
Dzięki i do zobaczenia w Galerii Fotografii Ratusz i w Zamojskim Towarzystwie Fotograficznym!Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..