”Magia Nocy” w Corner Pubie
Poniedziałek 24 września 2007r.

Kolejną wystawą w ramach III edycji Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych jest wystawa ucznia III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu Adriana Chachuły. Ten młody człowiek zainteresowany fotografią przez swojego ojca, od którego to otrzymał w prezencie Zenita 122 od tamtej pory systematycznie i z coraz lepszym skutkiem rozwija swoje fotograficzne umiejętności.

Wystawa, którą autor zatytułował "Magia nocy" przedstawia zbiór kilkunastu zdjęć nocnych. Każdy, kto miał do czynienia z fotografią nocną wie jak jest ona trudna. Mimo to Adrian poradził sobie z nią całkiem nieźle. Nie można oczywiście odmówić niedociągnięć, ale czego innego można oczekiwać od nastolatka interesującego się fotografią zaledwie od roku. Myślę, że tym bardziej godne podziwu jest samo zdecydowanie się na wyeksponowanie swoich prac i równoczesne wystawienie się na wszelkie uwagi na ich temat. Pomimo tego Adrian zaprezentował bardzo interesujące prace.

Oglądając "Magię nocy" da się zauważyć, iż Adrian poszukuje. Szuka siebie, szuka tematów i ich różnej realizacji, różnych rozwiązań. Naturalnie, wróży to bardzo dobrze na przyszłość temu młodemu artyście. Wśród prac, które oglądać możemy w restauracji Corner Pub, możemy podziwiać kilka bardzo dobrych fotografii.

Podczas wernisażu odbył się konkurs na najlepsze zdjęcie i jak się okazało, pojawiło się kilka prac, które otrzymały więcej głosów od pozostałych. Co znowu potwierdza fakt, że Adrian potrafi dobrze się zaprezentować szczególnie w tak trudnej odmianie fotografii, jaką jest fotografia nocna. Autor podczas otwarcia wystawy opowiadał, że w fotografii nocnej fascynują go światła miasta, światła samochodów oraz ich odbicia, refleksy, które pięknie tworzą nocną "niezwykłą" scenografię i zaskoczenie.

Serdecznie więc zapraszamy do oglądania ekspozycji Adriana Chachuły w piwnicy Corner Pub'u przy ulicy Żeromskiego 6.

Wojciech Kapuściński

Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech KapuścińskiZamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..